مدیریت زمان برای دندانپزشک

مدیریت واقعی زمان:
اولین تکنیک جهت تضمین عملکرد بهتر، زمان بندی است. تجربه ما نشان می دهد که هرگونه افزایش تولید با زمان بندی آغاز می شود. تعداد بی شماری از دندان پزشکان سعی می کنند شیوه های کاری خود را بر اساس جدیدترین آموزه های بالینی تغییر دهند ولی در آخر، 60 تا 90 روز بعد خود را ناامید و درمانده در انجام آن می یابند. دلیلش این است که زمان بندی آنها هرگز وقت کافی برای اعمال شیوه های جدید باقی نمی گذارد. و به تدریج کار به همان شیوه های سابق بر می گردد.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط گروه لوین و به گزارش تیم نیک پویان، 81 درصد از کل وقت های دندان پزشکی هنوز برای درمان «تک دندانی» گذاشته می شوند. آماری که طی 15 سال گذشته تنها 6 درصد کاهش داشته است. این ارقام مؤید این مطلب است که با وجود پیشرفت های قابل ملاحظه در دندان پزشکی طی 15 سال اخیر و نیز با وجود مشکلات دندانی متعدد در یک بیمار -که وی را کاندید مناسبی برای خدماتی نظیر زیبایی و ایمپلنت می کند- سیستم زمان بندی مناسب هرگز اعمال نشده است.

زمان بندی در مفهوم بهترین الگو، به معنای کنترل زمان است. باید زمان را برای ویزیت های پربازده اختصاص داد. نظیر زمانی که بیمار برای درمان چند دندان و یا دریافت چند سرویس مراجعه می کند. اختصاص زمان برای پروسه های مهمتر بسیار حائز اهمیت است زیرا بیماری که موارد درمانی متعددی را می پذیرد، بسیار مشتاق است و باید کار وی طی 7 تا 10 روز آغاز گردد. تاخیر بیش از 10 روز می تواند موجب «پشیمانی مشتری» شود و یا انگیزه ای که وی را از ابتدا برای پذیرفتن درمان مشتاق کرده بود، از بین ببرد.

متاسفانه وقت دهی به ویزیت های پربازده معمولا به خاطر وقت درمان های تک دندانی به حاشیه رانده می شود. با سازماندهی مجدد سیستم وقت دهی برای ملاقات های پربازده تر، به سادگی می توان راندمان مطب را تا 30 درصد افزایش داد. توجه داشته باشید که با این سیستم وقت دهی، کار روزانه پزشک و پرسنل با استرس کمتری همراه خواهد بود زیرا تعداد بیماران ویزیت شده در روز کاهش یافته و زمان ویزیت افزایش می یابد. کار با فشار کمتر همواره به بازدهی بیشتر و استرس کمتر در پرسنل می انجامد. بدون داشتن یک سیستم وقت دهی مناسب با معیارهای گفته شده، هر دندان پزشک به طور متوسط 6 تا 8 سال بیشتر برای رسیدن به اهداف مالی خود کار خواهد کرد.

Posted in <a href="http://appledental.ir/نرم%20افزار%20مدیریت%20مطب/%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c%e2%80%8c%d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87/" rel="category tag">دسته‌بندی نشده</a>