توضیحات جامع به بیمار توسط دندانپزشکان

توضیحات جامع به بیمار:
سیستم مهم بعدی در حرفه دندان پزشکی توضیح دادن شرایط دندانی به بیماران است. درمانهای مورد نیاز بیماران باید به صورت treatment plan هایی با کیفیت و ضریب موفقیت بالا به بیماران معرفی شوند تا بتوانند حداکثر بهره اقتصادی را داشته باشد. دندان پزشکانی که قادرند فواید خدمات جامع و الکتیو خود را به بیمارانشان انتقال دهند این فرصت دارند که ویزیت های چند منظوره (برای دریافت چند درمان یا سرویس مختلف) بیشتری داشته باشند.

مطب ها و کلینیک ها باید تعداد خدمات خود را گسترش دهند تا بتوانند به تمام نیازهای بیماران پاسخ گویند. خدماتی نظیر پروبینگ در 70 درصد مطب ها ارائه می شود [در ایلات متحده، در کشور ما این میزان به مراتب کمتر است – مترجم] با اینکه اولین قدم در بررسی وجود مشکلات پریودنتال به شمار می آید. مثال بعدی فیشور سیلنت و فلورایدتراپی بالغین است. بهره گیری از این شیوه های مهم پیشگیری به طور قابل ملاحظه ای کمتر از حد انتظار است. همچنین خدمات جدیدی نظیر آنتی بیوتیک های پریودنتال و بیوپسی جهت غربالگری کنسرهای دهانی وجود دارند که می توانند بسیار سودمند باشند و حتی اگر به موقع از آنها استفاده شود، جان بیماران را نجات دهند. زیبایی و ایمپلنت نیز شاخه های دیگری در دندان پزشکی هستند که پتانسیل فوق العاده ای برای آینده دارند.

اگر دندان پزشک گزینه های خدماتی وسیع و مختلفی را به بیمار ارائه نکند در وضعیت باخت-باخت با بیمار قرار دارد. بیمار بازنده است زیرا بهترین سرویس ممکن را نگرفته و پزشک بازنده است زیرا از بازدهی مالی این خدمات سودی نبرده است. یکی از مزایای مدیریت درست مطب این است که بیمارانی که بیشترین آموزش و اطلاعات را دریافت کرده اند، بیشترین انگیزه را برای پذیرفتن درمان خواهند داشت.

از مشکلات آموزش به بیمار هنگام توضیح، کاربرد لغات ثقیل و اصطلاحات علمی می باشد. متاسفانه بسیاری از مردم نمی دانند که تکنیکهای دندان پزشکی چگونه اعمال می گردند و یا برایشان فرقی نمی کند که بدانند. اگر قرار است اطلاع رسانی به بیمار انجام شود باید با لغات قابل فهم و زبان ساده باشد.

پیشنهاد گروه لوین این است که تیم دندان پزشکی سه مزیت مهم هر خدمت را مشخص کرده و به بیمار معرفی کنند و هر کدام از این سه منفعت را طی توضیحات برای بیمار تکرار نمایند.

Posted in <a href="http://appledental.ir/نرم%20افزار%20مدیریت%20مطب/%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%87%e2%80%8c%d8%a8%d9%86%d8%af%db%8c%e2%80%8c%d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87/" rel="category tag">دسته‌بندی نشده</a>