فاکتور های انتخاب نرم افزار دندانپزشکی

نرم افزار مدیریت دندانپزشکی

در فاکتور های انتخاب نرم افزار دندانپزشکی گروه نرم افزاری سیب یک شرکت نرم افزاری پیشرو در نرم افزار دندانپزشکی است. این شرکت حرفه ای با تحقیقات طولانی و مشورت با متخصصان دندانپزشکی و دریافت نیازهای آنها در خصوص مدیریت و فناوری اطلاعات  حمایت شده و نماینده و همکار چندین شرکت سازنده نرم افزار در خارج از ایران میباشد.. تخصص اصلی ما  ارائه راه حل های نرم افزار شامل یک طیف گسترده ای از خدمات  نرم افزار دندانپزشکی است که در مدیریت گردش کار بهتر ، کاهش هزینه ها و افزایش سود برای سازمان شما. نرم افزار دندانپزشکی ما همواره در صدر بسیاری از مقایسه ها قرار دارد.

 

ارائه سه نوع مختلف مطب کلینیک و پلی کلینیک
ارائه نسخه های متعدد
ویژگی های موجود در نرم افزار یک پارچه بودن و رفع نیاز فعلی و آینده
طراحی مناسب و جذاب به نحوه ای که به سادگی با چند کلیک به هدف مورد نظر رسید
کاربر پسند بودن و جذابیت محیط کار
مقایسه پذیری
انعطاف پذیری
پشتیبان گیری فعال
نمایش ، انتخاب و بررسی وضعیت دندان در نرم افزار دندانپزشکی
آزادی انتخاب ماژول های مورد نیاز براساس نیاز و بودجه مشتری

فاکتور های انتخاب نرم افزار دندانپزشکی

نرم افزار دندانپزشکی سیب  یک نرم افزار کامل با ماژول برای رسم نمودار های دندان پزشکی، نمودار perio، زمانبندی قرار ملاقات، SMS و سرویس ایمیل است ، مدیریت لابراتوار، موجودی، امور مالی، و غیره…
 ماژول شامل موجودی، امور مالی، نتیاج آزمایشگاه،  قرار ملاقات آنلاین،  چارت  و نمودار های دندان و مدیریت ارتودنسی در دسترس هستند. بسته اولیه مدیریت بیمار به ، بررسی،قرار ملاقات ها، آزمون شفاهی، طرح درمان، نمودار درمان دندان، مدیریت هزینه ها و گزارش. را انجام می دهد آزادی انتخاب ماژول های مورد نیاز به عنوان در هر بودجه مشتری.

صنعت انفورماتیک پزشکی۰

انفورماتیک پزشکی را حوزه کاربردی فن آوری اطلاعات و ارتباطات در پزشکی می‌توان تعریف کرد، و به تولید و خدمات فن آوری اطلاعات در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی صنعت انفورماتیک پزشکی اطلاق می‌شود. جهت توسعه این صنعت در داخل کشور نیازمند برنامه‌ریزی بر اساس فرصت‌ها و تهدیدهای سر راه و نقاط قوت و ضعف خود هستیم.

صنعت انفورماتیک بصورت عام دارای ویژگی‌هایی است که کشورهای دنیا را ترغیب به سرمایه‌گذاری در این بخش کرده‌است. صنعت انفورماتیک پزشکی شامل سه بخش نرم‌افزار و سخت افزار و خدمات درحوزه پزشکی است. دراین میان قسمت نرم‌افزار جایگاه ویژه‌ای جهت سرمایه‌گذاری دارد. همچنین حوزه‌هایی از انفورماتیک پزشکی چون کاربرد هوش مصنوعی در پزشکی، خدمات پزشکی از راه دور به دلیل در مرحله تحقیق بودن، زمینه خوبی برای برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در ارائه محصول در آن بخش خواهند بود. با توجه به نقش دولت‌ها در راستای توسعه دو بخش کاربردی و تولید در حوزه انفورماتیک موظف به ایجاد موارد زیر بنایی هستند؛ بنابراین شناخت جامع از زیر ساخت‌های این بخش در بدو برنامه‌ریزی به شکل حیاتی لازم و ضروری می‌باشد، این زیر ساخت‌ها عبارتند از:

۱. زیرساخت امنیتی

۲. زیرساخت تجاری

۳. زیرساخت حقوق

۴. زیرساخت اجتماعی و فرهنگی

۵. زیرساخت استانداردسازی

۶. زیرساخت فنی

تجهیزات پزشکی در کنار ابزارهای ارتباطی و اطلاعاتی این عصر زیرساخت فنی انفورماتیک پزشکی را تأمین خواهد کرد.

پیدایش ابزارهای الکترونیکی با قابلیت ثبت اطلاعات اشخاص از بدو تولد تا هنگام مرگ، بستری برای استفاده از ابزارهای توانمند پردازشی و هوشمند را فراهم خواهد آورد تا کارهای روزمره با ماهیت غیرخلاقانه بر عهده این ابزارها گذاشته شود.

۱. سیستم‌های اطلاعات مدیریتی بیمارستانی: این سیستم‌ها نوعی از سیستم‌های اطلاعات مدیریت (MIS) هستند.

۲. سیستم‌های اطلاعات بالینی و مراقبت پزشکی: این سیستم‌ها دارای پایگاه داده‌هایی هستند که انواع اطلاعات بیمار به صورت چند رسانه‌ای شامل موارد مختلفی از جمله پارامترهای حیاتی اشخاص، تصاویر پزشکی و… که به این وسیله قدرت تشخیص و درمان پزشک را با وجود ابزارهای قدرتمند پردازش و بهبود می‌بخشند.

۳.سیستم‌های اطلاعاتی بهداشتی: مجموعه اجزای به هم پیوسته‌ای که برای جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها و تدوین اطلاعات به کار می‌رود.

۴.واقعیت مجازی: این بحث کلیه مفاهیم مادی اطراف ما را در بر می‌گیرد و قابلیت آن را دارد که قسمت زیادی از تعاملات دنیای مادی را شبیه‌سازی کند. واقعیت مجازی در پزشکی هم کابردهای گسترده‌ای دارد به‌طور مثال شبیه‌سازی آناتومی و فیزیولوژی بدن انسان به عنوان یک نمونه آزمایشگاهی، قابلیت انجام هر گونه آزمایش‌های و تحقیقات پزشکی را فراهم خواهد ساخت.

۵.پرونده الکترونیک بیمار: پرونده الکترونیک بیمار مدرکی است که عمدتاً مراقبت‌های دوره‌ای ارائه شده به وسیلهٔ مراکز درمانی را توصیف می‌کند و در بیمارستان و سایر مراکز ارائه خدمات درمانی مثل واحدهای تخصصی یا مراکز بهداشت ذهنی نیز ایجاد می‌شود.

۶.ابزارهای فناوری اطلاعات در پزشکی: -شبکه اینترنت، جهت آموزش و دسترسی به اطلاعات پزشکی و مشاوره، و استفاده از ویدیو کنفرانس و انجام مشاوره‌های ویدئویی – استفاده از کامپیوترهای جیبی و PDAها، توسط امدادگران، پزشکان و سایر افراد، جهت ارسال اطلاعات لازم و گرفتن مشاوره‌های فوری از هر نقطه از جهان. -استفاده از لباس‌های هوشمند، جهت ارسال وضعیت شخص به تیم پزشکی.

نرم افزار مدیریت مطب سیب در دو نسخه منشی (بخش پذیرش) و پزشک (بخش ویزیت) به منظور سهولت در کارها و کاهش زمان در مطب توسط تعدادی از بهترین مهندسان و پزشکان طراحی گردیده است.
سیب که با شعار نگرشی متفاوت در مدیریت مطب پا به این عرصه گذاشته است بر این تلاش است که با کاهش خطاهای انسانی و سیستمی کردن تمامی فرآیندهای مطب، مدیریتی آسان را برای تمامی پزشکان به وجود بیاورد.
بر اساس تخصص پزشکان در این نرم افزار امکاناتی به برنامه اضافه می شود تا بتوانند متناسب با روش های خود به امر طبابت بپردازند.

امکانات

 •  حذف پرونده های دستی
 •  تولید شماره پرونده خودکار
 •  شبکه بودن نرم افزار
 •  امکان تهیه نسخه پشتیبانی
 •  وارد کردن تشخیص و مشخص شدن داروها
 •  دارای سیستم وقت دهی بیمار
 •  گزارش و چاپ شرح حال هر یک بیماران
 •  گزارش و چاپ ویزیت ها به همراه درآمد
 •  محیطی ساده و کاربر پسند
 •  پشتیبانی از تمام ویندوزها
 •  مشاهده سوابق مراجعه بیمار
 •  قابلیت تعریف انواع بیمه
 •  قابلیت افزودن تغییر و حذف پرونده
 •  مدیریت وضعیت پذیرش
 •  قابلیت بایگانی کردن عکس های پزشکی

 سیستم دندانپزشکی و تحولات عظیم دندانپزشکی با ورود فناوری اطلاعات

انفورماتیک  یا نرم افزار دندانپزشکی

فناوری کامپیوتر در مطب های دندانپزشکی

تحولات عظیم دندانپزشکی با ورود فناوری اطلاعات با ورود انفورماتیک  یا نرم افزار دندانپزشکی، تکنولوژی کامپیوتر و دندانپزشکی را برای بوجود آوردن اساسی برای تحقیقات، آموزش و حل مشکلات بهداشت دهان و دندان با استفاده از ابزار کامپیوتری ترکیب کرده است.روش کار : اطلاعات این مقاله از طریق جستجوی کتابخانه ای و اینترنتی جمع آوری شده است.یافته ها : در سال ۱۹۶۰ دندانپزشکان از کامپیوتر بعنوان یک ابزار حسابداری استفاده می کردند، در دهه ۱۹۸۰ دندانپزشکان از کامپیوتر برای اعمال مدیریتی بهره می بردند،امروزه از فناوری کامپیوتر در مطب های دندانپزشکی به منظور آموزش دندانپزشکان،تسهیل ارتباط بین دندانپزشکان، مدیریت مطب های دندانپزشکی و بهبود مراقبت از بیمار می توان استفاده کرد. تکنولوژی اطلاعات، تجهیزات کامپیوتری که جهت استفاده در این حرفه بوجود آورده شامل ابزار کامپیوتری جهت تشخیص و درمان بیماریهای دهان و دندان، ابزارهای مدیریتی جهت استفاده در مطب ها مثل تقویم کامپیوتری برای ثبت قرار ملاقات ها و چارت الکترونیکی دندانپزشکی ، سیستم های هوشمند که دندانپزشک می تواند بصورت آنلاین در آنها جستجو و مناسبترین تشخیص و طرح درمانی را انتخاب کند،است، همچنین در زمین ه های دندانپزشکی از راه دور، جراحی، دندانپزشکی غیر تهاجمی، نیز تجهیزاتی را بوجود آورده که دندانپزشک با کمک آنها می تواند بهترین خدمات را در کمترین زمان با بیشترین کیفیت به بیمار ارائه دهد.

گزارشات

گزارشات

گزارش های متعدد

نرم افزار مدیریت کلینیک قسمت ها و بخش های کاری فراوانی دارد که هر کدام به تناسب میتواند کاربرد های مهم و ضروری داشته باشد. یکی از مهمترین و پرکاربردترین بخش های نرم افزار مدیریت کلینیک ، بخش گزارشات  آن است. این بخش شامل اطلاعات آماری و پژوهشی پیرامون موارد مختلف متناسب با حرفه مورد نظر می باشد. قابل ذکر است که در بخش مذکور این امکان وجود دارد که گزارشات خاص مد نظر شما به صورت سفارشی اضافه شود.

بخش گزارشات از قسمت های زیر تشکیل شده است :

 بخش گزارشات

 • تهیه ی گزارشات متنوع آماری روزانه , ماهیانه و یا با تاریخ های دلخواه
 • قابلیت کنترل تعداد چاپ هر گزارش
 • قابلیت تعریف پارامترهای ورودی گزارش مانند تاریخ و ساعت
 • امکان export اطلاعات به نرم افزار های مختلف جهت ویرایش یا بایگانی اطلاعات excel,pdf,text
 • ارائه گزارشات مالی و تشخیصی به پزشک
 • امکان مشاهده ی اطلاعات بیمار از طریق وب سرویس در هر نقطه و هر جا
 • امکان تهیه پشتیبان گیری دستی و اتوماتیک جهت بالا بردن امنیت اطلاعات
 • کپی اتوماتیک اطلاعات فایل پشتیبان برروی هارد اکسترنال
 • نمایش اطلاعات سال کاری

مزایای  استفاده از برنامه مدیریت مطب

 • عدم نگرانی مدیران جهت حفظ و نگهداری پرونده های دستی
 • رضایت بیمار از کیفیت درمان و زیبایی ظاهری درمانگاه
 • سرعت بالا در دستیابی به اطلاعات
 • استفاده ی مفید از فضای درمانگاه
 • عدم انتقال آلودگی و میکروب از یک بخش به بخش دیگر توسط پرونده ها ی دستی
 • نقطه ی قوت اکسیر راه اندازی کامل نرم افزار , آموزش کامل پرسنل همراه با ارائه خدمات پشتیبانی
 • ما توانسته ایم پرونده های دستی را به طور کامل حذف کنیم و تمام روش های نوبت دهی را بهم وصل کرده ایم
 • تمام خدمات مورد نیاز از مرکز از قبیل شبکه , سخت افزار , اینترنت , ویندوز و … را خودمان برایتان انجام می دهیم و مشاوره ی کامل می دهیم.

مدیریت دندانپزشکی

نرم افزار مدیریت دندانپزشکی سیب

نرم افزار سیب (کیوان دنت سابق)  یک نرم افزار مدیریت دندانپزشکی است که با بررسی تمامی نرم افزارهای دندانپزشکی در ایران و تحلیل آنها و درآوردن نواقص آنها و بررسی نرم افزار دندانپزشکی با نام AceDent تولید این نرم افزار را از سال ۸۸ شروع نمود و پس از ۲ سال تجزیه و تحلیل و بررسی و ارسال کارشناس به کلینیک های مختلف جهت مشاوره برای مکانیزه نمودن کلینیک و مطب های دندانپزشکی گام برداشت.

درسال ۹۰ ورژن ۱ این نرم افزار تولید و به صورت تست در دست چند کلینیک و مطب قرار گرفت و پس از رفع اشکالات احتمالی و رفع نواقص در سال ۹۱ با تولید ورژن ۲ این نرم افزار جزو برترین نرم افزار های کلینیک دندانپزشکی در سایت www.armanet پورتال جامع نرم افزاری ایران قرار گرفت و از سال ۹۱ تا ۹۲ چارت گرافیکی ۳ بعدی نرم افزار تکمیل گردید تا بر روی مانیتور های یونیت ها نصب گردد و بیمار و پزشک بتوانند طرح درمان و درمانهای خود را بصورت تاچ وارد کنند کلیه سطوح دندانها را با چرخش کامل مشاهده کنند.

جهت مشاهده نمونه خارجی آن به سایت :www.Ace-Dental.com  مراجعه کرده و قیمت واقعی نرم افزار مدیریت دندانپزشکی را در اروپا و ارزش واقعی آن را ببینید.

امکانات نرم افزار

نرم افزار مدیریت دندانپزشکی مذکور دارای امکانات فوق العاده چشم گیری می باشد که به ذکر مواردی از آنها می پردازیم

پرونده بیماران :

۱-امکان تشکیل پرونده و تکمیل مشخصات بیماران بصورت هوشمند و کاملا دقیق با امکان سیستم جستجو گر

۲-سیستم تاریخچه پزشکی هوشمند که در صورت داشتن بیماری های خاص هنگام طرح درمان به اطلاع پزشک میرسد

۳-سیستم طرح درمان با امکان دسته بندی و مدیریت درمانها بهمراه تعرفه آنها بهمراه چارت ۳ بعدی دندانها

۴-سیستم درمان بیماران که هنگام مراجعه بیمار به پزشک تکمیل میگردد با امکانات ویژه که بصورت اتوماتیک هم در چارت ثبت میگردد و هم به حساب مالی بیمار اعمال میگردد.

۵-سیستم وقت دهی هوشمند مجهز به سیستم سامانه پیامکی جهت اطلاع رسانی بیمار و پزشک بصورت اتوماتیک

سیستم حسابداری :

۱-امکان درج حسابهای مختلف کلینیک در صندوق و طبقه بندی هزینه ها و درآمد های کلینیک

۲-سیستم چک و بانک برای وارد نمودن چک های دریافتی و صادره و همچنین وامهای دریافتی جهت خرید تجهیزات

۳-محاسبه بدهی بیماران و طلب بیماران در صورت وجود

۴-محاسبه سهم پزشک و سهم خاص پزشک (کسر از هزینه های صرف شده از قبیل لابراتوار خرید مواد مصرفی و..)

سیستم انبارداری :

۱-سیستم کدینگ انبار جهت گروه بندی کالاهای انبار و طبقه بندی کالا و همچنین تعریف فروشندگان کالا

۲-سیستم ورود کالا به انبار شامل نقطه سفارش کالا که امکان ارسال پیامک به فروشنده را هنگام کمبود کالا میدهد که سروقت کالاهای انبار بصورت اتوماتیک و کاملا هوشمندانه سفارش داده شود

۳-سیستم مصرف کالا بهمراه امکانات ویژه

۴-سیستم گزارش موجودی انبار و هزینه هایی که برای خرید کالاهای انبار صرف میگردد

سیستم لابراتوار :

۱-امکان تعریف انواع لابراتوارها بهمراه تعرفه هر لابراتوار

۲-امکان ارتباط قسمت درمان بیمار با لابراتوار جهت ارسال و دریافت کار بیمار

۳-امکان ارتباط پیامکی جهت ارسال و دریافت کار

۴-امکان محاسبه بخش مالی مرتبط با لابراتوار جهت اعمال شدن آن به حساب دکتر و یا کلینیک

امکانات جانبی :

۱-سیستم پشتیبان گیری اتوماتیک جهت امنیت داشتن داده های کلینیک

۲-سیستم ارسال پیامک

۳-دفترتلفن

۴-قابلیت پاسخگویی هوشمند به تلفن (سانترال)

۴-امکان تعریف کاربران و سطح دسترسی برای نرم افزار تا مدیریت کلینیک برای کاربران نرم افزار سطوح دسترسی تعین نماید تا هر کاربر امکان مشاهده همه قسمتهای نرم افزار را نداشته باشد
۵-امکان گزارش گیری اتوماتیک بر اساس نیازهای کاربران

سیستمهای هوشمند:

امکان تشخیص محل دقیق پوسیدگی دندان
امکان تشخیص طول کانال جهت عصب کشی
امکان تشخیص هوشمند هنگام دادن طرح درمان روی چارت ۳ بعدی (امکانی جدید از انجمن دندانپزشکی آمریکا)

ویژگی های دقیق سیستم های دندانپزشکی سیب:

نسخه پایه:

– Patient and Family Ledgers
– Paper and Electronic Insurance Claims
– Appointment Scheduling
– Appointment Preblocking
– Word Processing
– Recall Management
– Extensive Reports
– Custom Report Writer
– Patient Statements
– Prescription Writer
– Patient Images
– Employee Time Clock
– Lab Case Tracking
– Email Appointment Reminders
– Digital Signature Documents
– Payment Plans
– Popup Reminders
– Chat Feature
– Call Lights
– X-Charge Credit Card Integration
ACE Dental Features (Clinical)
– ۳D Restorative Charting
– Mixed Dentition
– Visual Treatment Planning
– Perio Charting
– Perio Graphing
– Perio Comparisons
-Auto Clinical Notes

نسخه کلینیکی و دانشگاهی:

۳D Restorative Charting
Mixed Dentition
Visual Treatment Planning
Perio Charting
Perio Graphing
Perio Comparisons
Auto Clinical Notes

ویژگیهای حامع سیستم مدیریت دندانپزشکی(اولین سیستم هوشمند تجاری با قابلیت تشخیص هوش مصنوعی پزشکی)

– Patient and Family Ledgers
– Paper and Electronic Insurance Claims
– Appointment Scheduling
– Appointment Preblocking
– Word Processing
– Recall Management
– Extensive Reports
– Custom Report Writer
– Patient Statements
– Prescription Writer
– Patient Images
– Employee Time Clock
– Lab Case Tracking
– Email Appointment Reminders
– Digital Signature Documents
– Payment Plans
– Popup Reminders
– Chat Feature
– Call Lights
– X-Charge Credit Card Integration
ACE Dental Features (Clinical)
– ۳D Restorative Charting
– Mixed Dentition
– Visual Treatment Planning
– Perio Charting
– Perio Graphing
– Perio Comparisons
-Auto Clinical Notes